Основні напрями діяльності педагогічного колективу ліцею

Основна мета педагогічного колективу Львівського фізико-математичного ліцею — зберігати найкращі традиції української освітянської думки, підвищувати престиж знань у суспільстві, формувати національну свідомість особистості, виховувати дух лідерства.

Ліцей допомагає збагатити інтелектуальний, творчий та культурний потенціал України; гарантує умови кожному ліцеїстові для реалізації здібностей шляхом індивідуального навчання через вибір спеціалізації та різноманітні форми і методи навчання; проводить активну роботу для популяризації знань серед школярів України.

Ліцеїсти - діти цілеспрямовані, творчі, активні. Саме тому щороку близько 100 наших учнів стає призерами обласних і понад 30 - призерами Всеукраїнських олімпіад.

Такі успіхи ліцеїстів — результат роботи творчого колективу викладачів. Педагогічний колектив ліцею сформований на конкурсній основі з досвідчених фахівців, які мають наукові ступені та професійні звання.

Сьогодні у ЛФМЛ працюють 6 Заслужених учителів України, кандидат фізико-математичних наук, 21 учитель вищої категорії, серед яких — відмінники освіти, учителі-методисти, старші вчителі, переможці міських, обласних, а також Всеукраїнських конкурсів "Учитель року" з фізики, математики, хімії, біології, дипломанти педагогічного ярмарку, лауреати Соросівського гранту. Учителі-однодумці об'єднані спільною ідеєю педагогіки співробітництва. До викладацької роботи у ЛФМЛ залучені викладачі Львівського національного університету ім.І.Франка.

Педагогічний колектив Львівського фізико-математичного ліцею налічує 40 учителів та 5 вихователів.

Якісний склад учителів:

Заслужений учитель України   6
Кандидат фізико-математичних наук   1
Спеціаліст вищої категорії   21
   Із них:    
   Учитель - методист   6
   Cтарший учитель   6
Учителі:    
І категорії   6
ІІ категорії   3
Спеціаліст   4

Головне завдання педагогічного колективу ліцею — пошук обдарованих дітей, розвиток їхніх творчих здібностей, підготовка до майбутньої наукової роботи в галузях фізики, математики, інформатики, хімії та біології.

Головна мета педагогічного колективу ЛФМЛ:

 • створити умови для всебічного розвитку здібних дітей;
 • розвивати наукові задатки обдарованих учнів з усієї Західної України — майбутніх учених-дослідників;
 • розробити та вдосконалити навчальні програми, спрямовані на розвиток інтелектуальних, творчих навиків, умінь виконувати дослідницькі завдання;
 • допомагати учням в особистому рості та розвитку;
 • проводити активну роботу для популяризації знань серед школярів.

Для цього було створено спеціальну, спрямовану на виявлення обдарованих, допитливих, нестандартно мислячих дітей систему відбору учнів, що в основному ґрунтується на вивченні й аналізі виступів учнів на міських, обласних предметних олімпіадах, а також участі в різних турнірах, конкурсах.

У спеціальних навчальних програмах, розроблених спільно з викладачами Львівського національного університему ім. Івана Франка, на високому науковому рівні викладена логічна та історична послідовність розвитку тієї чи іншої галузі науки. Ці програми спрямовані на розвиток інтелектуальних, творчих навиків, умінь виконувати дослідницькі завдання.

Науково-методична рада координує напрям фахової, науково-методичної та дослідницької роботи кафедр ліцею, секцій МАНу, гуртків, спортивних секцій.

Критерії, що визначають рівень досягнень учнів:

 • педагогічний склад та педагогічна майстерність учителів;
 • зацікавленість учнів та батьків у високих академічних досягненнях учителів;
 • спільна діяльність у досягненні високих результатів;
 • заохочення учнів через змагання;
 • повага до учнів і акцент на їхньому особистому розвитку;
 • можливість наукової практики в університетах і академічних закладах;
 • незалежність у розвитку та навчання за спеціально розробленими навчальними програмами. 

Джерело - http://vk.com/video-298515_68746064